با توسعه روزافزون تكنولوژي و توليد ابزار‌هاي جديد، مديريت بلادرنگ بر منابع و امكانات، جهتبهره‌برداري بهينه با هدف توسعه پايدار، پا به عرصه جديدي گذاشته است. در عصر فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات، داشتن اطلاعات وسيع، دقيق و به موقع، معيار قدرتو توانمندي افراد، سازمان‌ها، شرکت‌ها و كشورها به شمار مي آيند. از اينرو يكي از اركان بسيار مهم فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات صنايع مختلف در دوره حاضر را مي توان پايش دقيق و به موقع منابع و تجهيزات مرتبط با آن دانست. لذا مديران با درايت در تلاشند تا از آخرين فرآورده‌هاي تكنولوژي براي مراقبت و كنترل هوشمند منابع، جهت آگاهي از تغييرات آن و همچنين آناليز و پردازش اطلاعات با هدف پايداري در استحصال و مصرف و در نهايت با بررسي نيازها و همچنین کنترل سریع و صحیح، قبل از وقوع تنگناها (مديريت بحران) استفاده كرده و بدينوسيله با آگاهي بيشتر و وسيعتر از نيروها و منابع، از حداقل امكانات و منابع موجود به بهترين نحو ممكن استفاده و بهره‌برداري ‌نمايند.

یکی از این روش‌ها، استفاده از سیستم‌های اسکادا SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition) می‌باشد که قادر به كنترل و مانيتورينگ کلیه سيستم‌ها مي‌باشد. این سیستم‌ها جای خود را در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، حفاری، سکوهای نفتی، خطوط لوله، مخازن استراتژیک سوخت، مخابرات، انتقال و توزیع و تصفیه آب و فاضلاب، تونل‌های هوشمند شهری و جاده‌ای، نیروگاه‌های آبی/گازی/هسته‌ای، سدها، محیط زیست، کشاورزی، هوا فضا، هواشناسی، راهداری، کارخانه‌های تولیدی، فروشگاه‌هاي زنجیره‌ای و غیره باز کرده و در حال حاضر بخش تفکیک ناپذیر در صنایع مدرن می باشند،

اسکادا سيستمي است كه به اپراتور اجازه مي دهد تا از سايت‌هاي دور، فرآيندهاي مختلفي همچون توليد و توزيع را مانيتور و كنترل نماید. در اين سيستم، سايت‌های جمع‌آوری دیتا از طريق سيستم‌هاي ارتباطي، با يك مركز كنترل ارتباط برقرار كرده و با ارایه اطلاعات لازم به آن، فرامين لازم براي كنترل را نیز دريافت مي‌نمایند.. 

با پیشرفت روزافزون مدیریت اطلاعات و نیاز به برنامه‌ریزی و کنترل و نظارت بیشتر بر تولید و مصرف منابع و همچنین قابلیت کنش و واکنش سریع و بلادرنگ در مدیریت بحران ها، سیستم های اسکادا نیز به رشد و توسعه خود ادامه داده است بطوریکه این سیستم در ابتدا به سیستم‌های اجرایی تولید MES (Manufacturing Execution System) و سپس به سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمانی ERP (Enterprise Resource Planning) توسعه پیدا کرده است و درحال حاضر، برای مدیران آینده‌نگر، این دو سیستم اخیر از بخش های جدایی ناپذیر یک سیستم اسکادا می باشند.

 

 

اين شركت با در اختيار داشتن كادري متخصص و مجرب همچنين امكان تامين بهترين تجهيزات اسكادا، توانايي طراحي، اجرا و مشاركت (EPC)در پروژه‌هاي اسكادا را در زمينه هاي زير دارد:

 

خطوط لوله انتقال نفت و گاز

صنعت نفت، گاز و پتروشيمي

صنعت فاضلاب

انتقال، توزيع و پمپ استيشن‌هاي خطوط آب

تونل‌هاي هوشمند شهري و جاده‌اي

نيروگاه‌ها و خطوط انتقال و توزيع برق

انرژي‌ها نو

صنايع سيمان

صنعت كاغذ سازي

كشت و صنعت

صنايع مواد غذايي

سيگنالينگ خطوط مترو و قطارها

صنعت هواشناسي

مديريت هلدينگ‌ها

سدها

معادن

 

 

اطلاعات تماس

  • ایران - تهران  - خیابان ولیعصر- بالاتر از پارک وی - خابان قرنی - پلاک 24 واحد 6
  • 021-26201840 
    021-26230924
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره شرکت

شرکت دلتا پارس کنترل با بیش از ده سال سابقه و تجربه موفق با تکیه بر متخصصین خود   . خواندن جزئیات

عضویت در خبرنامه سایت

برای دریافت اخبار روزانه شرکت در خبر نامه سایت عضو شوید

Scroll to top